Вила Атина Парлија

Amenities

 • Air conditioningAir conditioning
 • KitchenKitchen
 • RefrigeratorRefrigerator
 • ShowerShower
 • Cable televisionCable television
 • Satellite televisionSatellite television
 • Air conditioningAir conditioning
 • KitchenetteKitchenette
 • Children welcomeChildren welcome
 • Wi-Fi with feeWi-Fi with fee
Вила Атина Парлија Вила Атина Парлија Вила Атина Парлија Вила Атина Парлија Вила Атина Парлија
Вила Атина Парлија Вила Атина Парлија Вила Атина Парлија Вила Атина Парлија Вила Атина Парлија

:

Number of guests: 3
Number of bedrooms: 1
Number of bed: 1 single bed, 1 double bed

:

Opening hours: 07:00 - 23:00

Additional information for bookers:

Additional options:

Additionally charged while booking:
 • Автобуски превоз (повратна карта) (per person for the entire stay)
  • Автобуски превоз од Битола и Прилеп за Пиериа 30.00 €
  • Автобуски превоз од Струга, Охрид, Ресен и Кичево за Пиериа 35.00 €
  • Автобуски превоз од Скопје, Велес и Штип за Пиериа 40.00 €

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица одалечена 20 метри од плажа. Секоја соба располага со опремена кујна, wc, плазма телевизор и клима. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани.
Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена:
* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден * Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35 по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40 по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40 по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35 по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35 по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35 по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35 по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралија ( секоја Сабота )
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 04:00 h Скопје (Дрводекор)  04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)  06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон )
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола
Поаѓање од Грција:  15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Паралија