Вила Мелиа Неи Пори

Amenities

 • Air conditioningAir conditioning
 • KitchenKitchen
 • RefrigeratorRefrigerator
 • ShowerShower
 • Cable televisionCable television
 • Color televisionColor television
 • Air conditioningAir conditioning
 • KitchenetteKitchenette
 • Children welcomeChildren welcome
 • Free Wi-FiFree Wi-Fi
Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори
Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори Вила Мелиа Неи Пори

:

Number of guests: 3
Number of bedrooms: 1
Number of bed: 1 single bed, 1 double bed

:

Opening hours: 07:00 - 23:00

Additional information for bookers:

Additional options:

Additionally charged while booking:
 • Доручек 5,00 € (per person per night)
 • Автобуски превоз (повратна карта) (per person for the entire stay)
  • Автобуски превоз од Битола и Прилеп за Пиериа 30.00 €
  • Автобуски превоз од Струга, Охрид, Ресен и Кичево за Пиериа 35.00 €
  • Автобуски превоз од Скопје, Велес и Штип за Пиериа 40.00 €

Најјужното местенце во регионот Пиериа, на само 3 часа со автомобил од Скопје и Битола е Неи Пори. Ако сте во потрага по одмор од градскиот метеж и стресот, ова е вистинското место за вас. Сместено е во подножјето на планината на боговите – Олимп. Самото место се состои од нов и стар дел кои ги двои црква. Она што е можеби најважно – плажата во Неи Пори е долга километри, пространа, со ситен бел песок. Постои можност да уживате во сонцето во некое од кафулињата кои нудат чадори и лежалки или да се сместите во пространиот дел на плажата во сопствена режија. Можност за играње одбојка, тенис и фудбал на плажа. Морето во летниот период е топло и пријатно за капење.

Вила МЕЛИА (А-кат) се наоѓа во првиот дел на местото, на околу 150 метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е со доплата (5 ЕУР на ден).