1/3 студио Ана - Закинтос, Лаганаис

Amenities

 • Air conditioningAir conditioning
 • KitchenKitchen
 • RefrigeratorRefrigerator
 • Bathroom amenitiesBathroom amenities
 • ShowerShower
 • Satellite televisionSatellite television
 • Color televisionColor television
 • Children welcomeChildren welcome

:

Number of guests: 3
Number of bedrooms: 1
Number of bed: 1 single bed, 1 double bed

:

Opening hours: 07:00 - 23:00

Additional information for bookers:

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинација за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Вила ANNA („А“ кат.) – оддалеченост од плажа – 50 метри. Сите студиа и апартмани располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 7 € на ден). Објектот се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето) и во склопот на истиот се наоѓа и БАЗЕН кој Ви е на располагање од 08 – 22 часот секој ден.

* Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (за 7 ноќевања со влкучен превоз) за мин.2 лица во студио
*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1ЕУР=62 МКД)
**Деца од 2-12 год.на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 50 еур )
** За СОПСТВЕН ПРЕВОЗ одобруваме -40 еур ПО ЛИЦЕ   –      Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
**Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот

  НАПОМЕНА:

 • Попустите можат да се искористат само при користење на пакет аранжман (наем на студио или апартман + автобуски превоз и бродски превоз)
 • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од сумата, додека останатите 50% да се доплатат додека е месечниот попуст.
 • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога се ќе се изврши промената.
 • Датата наведена во ценовникот е дата на поаѓање од Битола во 22:00 часот.

Доплати:
-Доплата за превоз – 80 ЕУР ПО ЛИЦЕ ( автобус + траект )
-Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10евра по лице
-Деца од 2-12год на дополнително легло – БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50€)
-Попустот за деца важи при сместување со бараниот минимум возрасни лица во студио
-Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 год во кревет со родител
-Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.
-Патничко и здравствено осигурување.
Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :

16:4530 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
17:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
16:45 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансвер до Велес – доплата 10 Евра по лице
18:00 h Росоман (бензинска пумпа Црна Река)
19:00 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil) 
20:00 h Битола (Пред спортска Сала) 
18:15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – доплата 5 по лице

18:30 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
18:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

19:15 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице