1/4 студио Вила Маргарита - Канали, Превеза

Amenities

 • Air conditioningAir conditioning
 • KitchenKitchen
 • RefrigeratorRefrigerator
 • Bathroom amenitiesBathroom amenities
 • ShowerShower
 • Satellite televisionSatellite television
 • Color televisionColor television
 • Air conditioningAir conditioning
 • KitchenetteKitchenette
 • Children welcomeChildren welcome
 • Free Wi-FiFree Wi-Fi

:

Number of guests: 4
Number of bedrooms: 1
Number of bed: 1 double bed, 2 single beds

:

Opening hours: 07:00 - 23:00

Additional information for bookers:

Канали е приморско место областа Превеза северозападна Грција, се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран античкиот град Епир..

Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови слична на таа во популарното туристичко место Врахос.
Маргарита Апартмани се наоѓаат на 50 метри од прекрасната плажа во Каналис.
Вилата располага со прекрасен голем двор со маслинови , простор со лулашки за играње на децата, скара на отворено, летниковци за одмор ….
Сите студиа се опремени со телевизор,  кујна и wc.
Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.
Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност.

КАНАЛИ Попусти: 25% попуст   до 20/12/2017            20%  до  15/01/2018          15%  до 28/02/2018           10%попуст до 01/05/2018
Вила Маргарита Б кат. Канали Maj Јуни Јули Август Септември
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19 26
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 Студио лукс SSV 49 79 109 139 239 269 279 319 349 369 369 369 369 279 219 179 119 99 49
1/4. студио ECO 49 79 109 139 239 269 279 319 349 369 369 369 369 279 219 179 119 99 49
1/4 Лукс SSV 69 89 129 159 249 289 309 349 369 399 399 399 399 299 249 199 139 119 69
2/2+1 АПП SSV 79 89 149 189 289 329 359 399 419 439 439 439 439 369 269 219 149 129 79
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Климата е НЕ Е ВКЛУЧЕНА во цената ( 5 ЕУР НА ДЕН ) За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат. Цените обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Каналис чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Каналис:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50 по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45 по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Каналис:

Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€ 

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45 по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45 по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45 по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45 по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА Ариес

Време на поаѓање за Каналис:
01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)