Вила Магда 2 1/4 студио- Пефкохори, Касадра

Amenities

 • Air conditioningAir conditioning
 • KitchenKitchen
 • RefrigeratorRefrigerator
 • Bathroom amenitiesBathroom amenities
 • ShowerShower
 • Satellite televisionSatellite television
 • Color televisionColor television
 • Air conditioningAir conditioning
 • KitchenetteKitchenette
 • Children welcomeChildren welcome
 • Free Wi-FiFree Wi-Fi

:

Number of guests: 4
Number of bedrooms: 1
Number of bed: 4 single beds

:

Opening hours: 07:00 - 23:00

Additional information for bookers:

Additional options:

Additionally charged while booking:
 • Доручек 5,00 € (per person per night)

ПЕФКОХОРИ се наоѓа во југо источниот дел на полустровот Касандра и името го добил по боровите дрва кои ги има во изобилство во планината во областа.  Градот е најголем во оваа област и е главен град на општината Паљури. Во градот има традиционални грчки таверни, модерни ресторани,  кафе барови, продавници, бутици и игралишта за деца со што  им овозможува на своите туристи најразновидна забава и незаборавен одмор.VILA MAGDA  е лоцирана во Пефкохори под главниот пат на 50-тина метри до прекрасната плажа со златна песок и неверојатно сина вода Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студиаа кои се распоредени на приземје, прв и втор спрат. Сите студиа се опремени со  телевизор, клима, кујна и wc и балкон

VILA MAGDA 2  е сместена на шеталиштето во централниот дел на Пефкохори, во третиот ред на куќи од морето на  околу 40 метри од плажа

Вилата располага со четворокреветни апартмани – дуплекси. Секој апартман има претсобје од кое се влегува во две одвоени спални соби со по два кревети, секоја соба има кујна која е целосно опремена и wc, телевизор, клима и своја тераса, (апартманите се 42м + тераса).

Во близина на вилата имате маркет, пекара, месара, продавници за овошје и зеленчук, ресторани пицерии и сл.
 
  Попуст: 20% за уплата до 27.12.2017          15% за уплата до 17.01.2018         10% за уплата до 31.03.2018      5% за уплата до 30.04.2018
Апартмани Магда 2- Пефкохори 50м од море Maj Јуни Јули Август Септември
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2+2 АПП 99 129 179 259 319 369 389 429 429 429 429 429 429 339 299 259 179 139 119
                                       
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур. Клима ВКЛУЧЕНА во цена.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите неможи да се комбинирааат. Термините со црвено се ПРОМО и немаат попуст.
Цените кои се со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на два и повеќе термини одобруваме 7% попуст.

Попустите не може да се комбинираат.   Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)